.     .     .
۱۴۰۰/۱۱/۰۶

استاندار خراسان رضوی:

انقلاب اسلامی زمینه درخشش زنان را فراهم کرد

استاندار خراسان رضوی گفت: به برکت نهضت امام، انقلاب و استقرار نظام مقدس اسلامی زمینه و فرصت برای درخشش زنان در اجتماع فراهم شد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی، یعقوبعلی نظری در جمع بانوان مدیر استان اظهار کرد: فضای جامعه ما پیش از انقلاب به نحوی بود که زنان محدود و حضور اجتماعی نداشتند و یا اگر وارد اجتماع می‌شدند زمینه‌ها آسیب زا، نامناسب و خطرناک بود.
استاندار خراسان رضوی ادامه داد: فراهم شدن زمینه حضور سالم زنان در اجتماع را مدیون نهضت و اندیشه امام(ره) و انقلاب اسلامی هستیم. بعد از انقلاب، اندیشه اینکه زنان محصور در خانه و محدود باشند در عین حال اندیشه بی بند و باری عملا کنار گذاشته شد و این از هنرنمایی امام(ره) بود. 
وی خاطرنشان کرد: تنفس در فضای مقدس اسلامی یک نعمت بزرگ است. شرایطی که این نظام و اندیشه برای همه و بخصوص زنان فراهم کرده یک نعمت الهی است. بدیهی است که شکر این نعمت هم لازم است و همه ما باید شکرگزار عملی باشیم.
نظری ادامه داد: زندگی در نظام مقدس اسلامی را قدر بدانیم و ما وظیفه داریم از این هدیه الهی پاسداری کنیم.
استاندار خراسان رضوی عنوان کرد: ارزیابی نظام مقدس اسلامی بر اساس واقعیاتی که هیچ ربطی به نظام و اندیشه اسلام ناب ندارد، ظلم به نظام، شهدا و خون شهدا است. 
وی افزود: بانوان ثابت کردند در عین حال که قدرت اعمال مدیریت را دارند، توان مدیریت خانواده و تربیت فرزندان را به عنوان یک واحد اجتماعی دارا هستند.
همچنین در این نشست با حضور استاندار خراسان رضوی؛ از طرح "کتاب خاتون" رونمایی شد.


منبع : اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی
بازدید : ۱۲۶۱


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   PleaseSendVote
کد امنیتی را وارد کنید