کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.
میز خدمت الکترونیکی
استانداری خراسان ر ضوی
۱۳۹۹/۱۲/۱۵

استاندار خراسان رضوی:

مقامات کشوری را در بدو ورود به حاشیه شهر مشهد خواهیم برد/ زیرساختی‌ترین کار حاشیه شهر مشهد «فاضلاب و بهداشت» است/ جایگاه خانه مطبوعات استان باید تقویت شود/ جشنواره مطبوعات خراسان رضوی برگزار می‌شود

نشست صمیمی استاندار خراسان رضوی با اعضای هیئت مدیره خانه مطبوعات استان برگزار و موضوعات گوناگونی در این دیدار مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی، محمدصادق معتمدیان در نشست صمیمی با اعضای هیئت مدیره خانه مطبوعات استان که در محل دفتر استاندار برگزار شد، اظهار کرد: در استان ظرفیت‌های فوق العاده‌ای داریم و بخش عمده‌ای از اقتصاد استان «بخش خصوصی» است.
استاندار خراسان رضوی با اشاره به وجود طیف‌های مختلف در رسانه‌ها ادامه داد: در مقوله نقد هرجا نقد سازنده برای حل مشکلات وجود داشته باشد، حتما مسوولین پاسخگو خواهند بود و پای کار خواهند آمد.
وی با بیان اینکه از مقوله «نقد» حتما استقبال می‌کنم، تاکید کرد: در خیلی از موارد مشکلات را به واسطه رسانه‌ها دنبال می‌کنم، لذا مواردی که در مطبوعات به ما منعکس می شود اثرگذار است.
معتمدیان بیان کرد: نشست‌های منطقه‌ای اصحاب رسانه استان با معاونین استانداری و مدیران کل دستگاه‌های اجرایی بزودی برگزار خواهد شد تا انتظارات دو طرف تبادل شود و به یک نقطه همکاری مشترک دست یابیم. در این راستا فضای مجازی و رسانه‌ها بسیار اثرگذار هستند و اقدامات را در سطح وسیعی منعکس می‌کنند.
استاندار خراسان رضوی با اشاره به اینکه تیم مدیریتی جدید استان برنامه‌های اجرایی گوناگونی تدوین کرده است، تصریح کرد: با این وجود برنامه‌های قابل اجرا و کوتاه مدت را غربالگری و تلفیق کرده‌ایم.
وی در بخش دیگری از سخنان خود به لزوم اثرگذاری معین‌های اقتصادی استان پرداخت و گفت: معین‌های اقتصادی باید کارایی داشته باشند و براساس توانایی‌هایشان مسوولیت بپذیرند تا اقداماتشان نتیجه بدهد.
معتمدیان همچنین به بحث تصویب طرح ویژه تفصیلی بافت پیرامون حرم مطهر رضوی اشاره و خاطرنشان کرد: طرح بافت پیرامون حرم مطهر رضوی، 25 سال سابقه دارد و از سال 86 مقام معظم رهبری در قالب دستورات مکتوب دغدغه‌هایشان را نسبت به آن مطرح کردند. براین اساس جلسات تخصصی و گوناگونی پیرامون این موضوع برگزار کردیم که در نهایت اختیاراتی را وزیر راه و شهرسازی به استان تفویض کرد و در طرح جدید از سوی مشاور30 تا 35 درصد تغییرات به وجود آمد.
استاندار خراسان رضوی با تاکید براینکه به دنبال این هستیم تا از ظرفیت‌های ملی برای تحقق اقدامات عام المنفعه استفاده کنیم، گفت: یک میلیون و 300 هزار نفر جمعیت حاشیه نشین شهر مشهد هستند و در این راستا به واسطه بازدیدهای به عمل آمده طی چند هفته گذشته از مناطق حاشیه‌ای شهر مشهد، مشکلات عدیده و جدی مشاهده شد که یک مورد آن مشکل فاضلاب بود.
وی با بیان اینکه مقامات کشوری را در بدو ورود به مشهد به حاشیه شهر خواهیم برد، افزود: در طی چند روز گذشته با تنی چند از معاونان وزارت راه و شهرسازی از مناطق گوناگون حاشیه شهر بازدید کردیم و این اثرگذار است.
معتمدیان با اشاره به اینکه  اعتبار ویژه‌ای برای ساماندهی فاضلاب حاشیه شهر اعتبار اختصاص یافته است، تاکید کرد: تا پایان سال 1400 باید 300 تا 400 کیلومتر از فاضلاب حاشیه شهر ساماندهی و به اتمام برسد چراکه زیرساختی ترین کار حاشیه شهر «فاضلاب و بهداشت» است.
استاندار خراسان رضوی در بخش دیگری از سخنان خود به آمادگی‌های استان برای برگزاری انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی شهر و روستا اشاره کرد و گفت: مهم ترین مسئله ما در حوزه سیاسی بحث انتخابات است، لذا در این مدت برنامه ریزی داشته و ستادها را فعال کرده‌ایم. براین اساس وظیفه ما این است که شرایطی را مهیا کنیم تا مردم در انتخابات مشارکت خوبی داشته باشند و انتخاب خود را انجام دهند.
وی با اشاره به بیانات ارزشمند مقام معظم رهبری در باب مشارکت مردم در انتخابات که فرمودند «مشارکت مردم اهم است و انتخاب درست مهم»، اظهار کرد: همه ما تابع سیاست‎‌های مقام معظم رهبری هستیم در این راستا رسانه‌ها می‌توانند در حوزه افزایش مشارکت مردم نقشی موثر ایفا کنند.
معتمدیان همچنین خواستار تقویت جایگاه خانه مطبوعات استان شد و بیان کرد: این یک جایگاه قانونی است و نمایندگان رسانه‌ها در این جمع هستند. تلاشمان این هست ارتباطمان را با سایر رسانه‌ها تقویت کنیم و تعامل سازنده‌ای همواره داشته باشیم.
استاندار خراسان رضوی خاطرنشان کرد: خانه مطبوعات باید جایگاه خود را پیدا کند، براین اساس از نقد و مطالبه گری حمایت می‌کنیم، اما حق نداریم به اسم مطالبه‌گری و رسانه به حریم شخصی افراد ورود کنیم چراکه این تخریب است، لذا حرمت افراد و حقوق شهروندی باید مد نظر قرار گیرد.
وی همچنین از برگزاری جشنواره مطبوعات خراسان رضوی خبرداد و گفت: به صورت حداکثری در برگزاری این رویداد کمک و همچنین روز خبرنگار را به صورت شایسته برگزار خواهیم کرد.
معتمدیان خواستار تبادل منطقه‎‌ای بین رسانه‌های خراسان رضوی و کشورهای آسیای میانه به خصوص همسایگان هم مرز استان شد.
استاندار خراسان رضوی با اشاره به وضعیت معیشتی خبرنگاران و اصحاب رسانه گفت: خبرنگاران با کم‌ترین امکانات و دشوارترین شرایط زندگی در افزایش سطح آگاهی جامعه تلاش می‌کنند که باید به وضعیت معیشتی آنها رسیدگی شود.


منبع : اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی
تعداد بازدیدها : ۱۰۲۶


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

www.khorasan.ir