.     .     .
۱۳۹۶/۱۰/۲۲

بازوبند پهلوانی کشور به کشتی گیر مازندرانی رسید

بازوبند پهلوانی با حضور وزیر ورزش و جوانان، استاندار خراسان رضوی، مدیرکل ورزش و جوانان این استان، رئیس فدراسیون کشتی، شهردار مشهد و خانواده یکی از شهدای مدافع حرم به بازوی جابر صادق زاده قهرمان وزن به علاوه ۱۰۰ کیلوگرم بسته شد.

بازوبند پهلوانی با حضور وزیر ورزش و جوانان، استاندار خراسان رضوی، مدیرکل ورزش و جوانان این استان، رئیس فدراسیون کشتی،  شهردار مشهد و خانواده یکی از شهدای مدافع حرم به بازوی جابر صادق زاده قهرمان وزن به علاوه 100 کیلوگرم بسته شد.
به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی، 'جابر صادق زاده' از استان مازندران، پنجشنبه شب در دیدار پایانی وزن به علاوه 100 کیلوگرم با شکست 'احمد میرزاپور' از خراسان رضوی، بازوبند پهلوانی این دوره از مسابقات کشور را به بازو بست.
وزیر ورزش و جوانان بعد از دیدار پایانی مسابقات کشتی پهلوانی که در سالن ورزشی شهید بهشتی مشهد برگزار شد، در جمع خبرنگاران گفت: ورزش ابزار پیوند و نزدیکی انسانها و ملتهای جوامع مختلف و ابزاری برای سالم سازی جامعه است.
مسعود سلطانی فر افزود: ورزش ابزاری است که اوقات فراغت مردم را به بهترین شیوه پر می کند و با آن می توانیم جوانمردی و ارزش های انسانی را رشد و توسعه بدهیم و این چیزی است که در همه رشته های ورزشی دنبال می کنیم.
وی با بیان اینکه در ورزش، بویژه کشتی پهلوانی اوج ارزشهای اخلاقی، انسانی و نمادهای فتوت و جوانمردی را می توان دید، افزود: امشب در همین مسابقات به علاوه 100 کیلوگرم اتفاقاتی افتاد که تیم داوری تشخیصش این بود که یک نفر برد و یکی باخت و ما در این مسابقات ارزش های اخلاقی، انسانی و اسلامی را در هر 2 پهلوان فینالیست دیدیم.
وی اظهار کرد: هر 2 پهلوان در کمال افتادگی آمدند و با روحیه فتوت به ابراز احساسات مردم جواب دادند و هر 2 فینالیست پهلوانانه و قهرمانانه با همدیگر دست داده و نتیجه را پذیرفتند.
در این مسابقات در وزن 60 کیلوگرم رضا قنبرزاده از خراسان رضوی، علیرضا محمدحسنی از تهران و سجاد صالح پور از اصفهان عناوین نخست را به دست آوردند.
علیرضا کشاورز از فارس، فرهاد نوری از تهران و تیمور گنج علیا از قزوین هم رتبه های برتر وزن 70 کیلوگرم را کسب کردند.
در وزن 80 کیلوگرم، امید حسن تبار از مازندران، محسن مصطفوی از آذربایجان شرقی و هادی قدیمی از خراسان رضوی اول تا سوم شدند.
علی ابراهیمی از تیم خراسان 'الف'، رسول صحرایی از تیم خراسان 'ب' و قاسم احدی از تیم خراسان 'ج' هم در وزن 90 کیلوگرم به رتبه های برتر دست یافتند.
در وزن 100 کیلوگرم هم مجتبی کلانتریان از خراسان شمالی، حامد میرزاپور از خراسان جنوبی و اکبر سبحانی از اردبیل مقامهای اول تا سوم را کسب کردند.
در وزن به علاوه 100 کیلوگرم هم جابر صادق زاده از مازندران، احمد میرزاپور از خراسان رضوی و مجتبی شادکام از سیستان و بلوچستان به مقام های اول تا سوم دست یافتند.
مسابقات کشتی زورخانه ای و پهلوانی کشور از دیروز در مجموعه ورزشی شهید بهشتی مشهد آغاز شده بود که امشب با شناخت نفرات برتر به کار خود پایان داد.
 


منبع : اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی
تعداد بازدیدها : ۹۹۶


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید