.     .     .
۱۳۹۶/۰۱/۳۰

استاندار تاکید کرد؛

تقویت مناسبات خراسان رضوی و تاتارستان به عنوان دوازه ی تعاملات بیشتر با کشور روسیه

رئیس جمهور تاتارستان در بدو ورود به مشهد مقدس و در محل پاویون دولت فرودگاه بین المللی شهید هاشمی نژاد مشهد با استاندار خراسان رضوی دیدار و گفتگو کرد.

رئیس جمهور تاتارستان در بدو ورود به مشهد مقدس و در محل پاویون دولت فرودگاه بین المللی شهید هاشمی نژاد مشهد با  استاندار خراسان رضوی دیدار و گفتگو کرد.  
به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی، علی رضا رشیدیان در این دیدار اظهار امیدواری کرد: این سفر مقدمه ای بر تقویت تعاملات بیشتر اقتصادی و تجاری میان دو کشور باشد.
وی با تاکید برتقویت مناسبات خراسان رضوی و تاتارستان به عنوان دوازه ی تعاملات بیشتر با کشور روسیه، افزود: بخش خصوصی دو کشور ظرفیت های مناسبی برای تقویت ‌مناسبات دارند.
استاندار خراسان رضوی ضمن استقبال از سفر رئیس جمهور تاتارستان به مشهد مقدس، گفت: با توجه به جایگاه این کلانشهر مذهبی جهان به عنوان پایتخت فرهنگی جهان اسلام،  گسترش و توسعه ی روابط با کشورها به ویژه همسایگان و مسلمانان ضرورت دارد.
رشیدیان ادامه داد: در این میان توسعه ی مناسبات با کشورهای همسو و برادر، آن هم در شرایطی که با تحریم های ظالمانه ی استکبار جهانی مواجه شده اند؛ از اهمیت بالاتری برخوردار است.
وی تاکید کرد: در سالی که از سوی مقام معظم رهبری (مد ظله العالی) با عنوان سال اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل نامگذاری شده، هر چقدر این تعاملات گسترش یابد، ظرفیت برای توسعه ی همکاری ها در زمینه های مختلف وجود خواهد داشت.
رستم مینیخانف رئیس جمهور تاتارستان نیز با بیان این که درباره ظرفیت های خراسان رضوی مطالب زیادی شنیده است؛ گفت: امیدواریم در این سفر بتوانیم در جهت استفاده از این فرصت ها، گفتگو ها و مذاکرات خوبی داشته باشیم.
سفر رستم مینیخانف رئیس جمهور تاتارستان بنا به دعوت رسمی علی رضا رشیدیان استاندار، صورت گرفته است و مهمانان در این سفر دو روزه علاوه بر دیدار با استاندار و برخی مدیران دولتی و بخش خصوصی، بارگاه هشتمین امام شیعیان را زیارت خواهند کرد.
بازدید از دانشگاه فردوسی مشهد، پارک علم و فناوری و شرکت در جلسه ی تجار و بازرگانان فعال در کشور روسیه، از جمله برنامه های تدارک دیده شده برای این سفر است.
گفتنی است؛ رئیس جمهور تاتارستان را در این سفر، هیاتی عالی رتبه از بخش های دولتی و خصوصی در حوزه های فن آوری اطلاعات، صنعت، معدن و تجارت، گردشگری، بازرگانی، خدمات، نفت و پتروشیمی، کشاورزی، دانشگاهی و ... همراهی می کنند.   
 


منبع : اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی
تعداد بازدیدها : ۶۸۰


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید