.     .     .
۱۳۹۶/۰۱/۳۰

استاندار:

خراسان رضوی قطب فعالیت های علمی و فناورانه پزشکی بازساختی شرق کشور است

استاندار خراسان رضوی در دومین کنگره ی بین المللی سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی (۲۰۱۷-mashhadstemcells )، حضور یافت.

استاندار خراسان رضوی در دومین کنگره ی بین المللی سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی (2017-mashhadstemcells )، حضور یافت.
به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی علی رضا رشیدیان ضمن خوش امد گویی به مهمانان داخلی و خارجی، اظهار داشت: این کنگره در چارچوب رویداد مشهد، پایتخت فرهنگی جهان اسلام برگزار می شود.
وی افزود: مشهد مقدس منور به وجود مضجع شریف امامی است که منادی رأفت، مهربانی، گفتگو، تعامل، علم و آگاهی است و طب الرضا از جمله آثار ماندگار این امام همام و در زمره ی  کتب قدیمی و کهن در علم پزشکی می باشد.
استاندار خراسان رضوی گفت: به برکت نظام مقدس جمهوری اسلامی، کشورمان به فناوری انواع مختلف سلولهای بنیادی و کاربردهای آن دست یافت و این حرکت جهادی و علمی همچنان پرشتاب به جلو حرکت می کند و به کارنامه ی پرافتخار نظام و ملت می افزاید.
رشیدیان ادامه داد: این حرکت علمی که نخستین بار با هدایت و حمایت مقام معظم رهبری (مدظله العالی) در پژوهشگاه رویان جهاد دانشگاهی توسط جهادگر فقید، مرحوم دکتر کاظمی آشتیانی و همکاران ایشان شروع شد، هم اکنون توسعه ی کمی و کیفی خوبی داشته و در مراکز علمی مختلف کشور به آن پرداخته می شود.
وی خاطر نشان کرد: باعث افتخار است که به همت جوانان دانش پژوه و پژوهشگران فرهیخته ی خراسان رضوی، حرکتی منسجم در این استان شکل گرفته و به قطب فعالیت های علمی و فناورانه پزشکی بازساختی در شرق کشور تبدیل شده است.
استاندار خراسان رضوی با تاکید بر این که باید این گونه فعالیت ها بیش از پیش حمایت شود تا به شکوفایی بیشتری برس؛ اظهار امیدواری کرد: دو سال بعد که نوبت بعدی برگزاری این همایش بین المللی فرا رسید (2019mashhadstemcells-)، شاهد تأثیر گذاری بیشتر فناوری های سلول های بنیادی در سلامت مردم استان، کشور و حتی جهان باشیم.
رشیدیان اظهار داشت: راه اندازی ستاد استانی سلول های بنیادی و پزشکی باز ساختی خراسان رضوی از طرف مراکز تأثیرگذار علمی پیشنهاد شد و استان هم در قالب کارگروه آموزش، پژوهش، فناوری و نوآوری، از شکل گیری این ستاد حمایت نمود تا به صورت یک چتر فراگیر، تمام ظرفیت های پژوهشگران، دانشجویان و متخصصان سلول های بنیادی استان را با هدف ارتقای سلامت مردم استان به کار ببندد.
وی با ابراز خرسندی از این که ستاد ملی علوم و فناوری های سلول های بنیادی، معاونت محترم علمی و فناوری ریاست جمهوری در راستای سیاست های تمرکز زدایی دولت تدبیر و امید از ابتدا، از شکل گیری این حرکت حمایت کرد؛ گفت: امیدواریم این حمایت، تداوم داشته باشد و قطعاً با حمایت های استانی هم همراه خواهد بود که به سرمنزل مقصود برسد.
استاندار خراسان رضوی افزود: سیاست های اجرائی علمی کشور ما هم در حال حاضر از علمی حمایت می کند که کاربردی و
حل کننده معضلات موجود جامعه باشد و در کنار آن به استقلال و خودکفائی در ابعاد مختلف و ظرفیت اقتصادی شدن داشته باشد.
رشیدیان ادامه داد: همان چیزی که هسته ی اصلی سیاست های اقتصاد مقاومتی هم هست. البته توجه داریم که در این مورد خاص، تولید ثروت به معنی افزایش سلامت مردم است، بدون نیاز به ظرفیت های خارجی خود بزرگترین ثروت پنهان ماست.
وی تصریح کرد: سلول های بنیادی مصداق بارز این زنجیره، یعنی علم، فناوری و کاربست نتایج آن در سلامت عمومی مردم است که این حلقه های به هم پیوسته در طراحی ستاد در نظر گرفته شده است.
استاندار خراسان رضوی گفت: دبیری این ستاد به دانشگاه علوم پزشکی مشهد واگذار شده است و مسئولیت سه کمیسیون ذیل آن به دانشگاه فردوسی مشهد و سازمان جهاد دانشگاهی استان داده می شود.
رشیدیان ادامه داد: در آیین نامه ی تدوین شده، سازو کار همکاری تمامی دانشگاه ها، مراکز تحقیقاتی، بخش خصوصی در قالب شرکت های دانش بنیان و مؤسسات خیریه به دقت در نظر گرفته شده است.
 


منبع : اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی
تعداد بازدیدها : ۵۶۶


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید