.     .     .
۱۳۹۵/۱۲/۳۰

آغاز ثبت نام داوطلبان عضویت در ۲هزار و۵۹۶ شورای شهری و روستایی خراسان رضوی

دبیر ستاد انتخابات خراسان رضوی اعلام کرد: نام نویسی از داوطلبان پنجمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی برای عضویت در ۲ هزار و ۵۹۶ شورای شهری و روستایی، همزمان با کشور در استان آغاز شد.

دبیر ستاد انتخابات خراسان رضوی اعلام کرد: نام نویسی از داوطلبان پنجمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی برای عضویت در 2 هزار و 596 شورای شهری و روستایی، همزمان با کشور در استان آغاز شد.
به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی، سیدمسعود محولاتی افزود: ثبت نام از داوطلبان انتخابات شوراهای اسلامی از 30 اسفند ماه (امروز) آغاز و تا 6 فروردین ماه در ساعات اداری در محل فرمانداری ها و بخشداری های استان انجام می شود.
وی عنوان کرد: بر اساس برنامه ریزی انجام شده، هیات اجرایی انتخابات شوراهای اسلامی شهری و روستایی استان در مهلت قانونی تشکیل شد و هم اکنون هیات های اجرایی در 28 شهرستان و 70 بخش استان فعال شده اند.
دبیر ستاد انتخابات خراسان رضوی اظهار کرد: داوطلبان برای ثبت نام باید گواهی عدم سوء پیشینه ، مدرک تحصیلی ، کارت شناسایی ملی و شناسنامه و کپی آنها و عکس همراه داشته باشند.
محولاتی گفت : در استان در مجموع در این دوره 73 شورای شهر تشکیل می شود که از این اعضای شورای 64 شهر دارای پنج عضو خواهد بود.
وی افزود : همچنین شورای اسلامی 6 شهر استان در این دوره دارای هفت عضو و 2 شهر سبزوار و نیشابور 9 نفره خواهند بود و تعداد اعضای شورای اسلامی شهر مشهد هم در این دوره 15 نفره خواهد بود.
دبیر ستاد انتخابات خراسان رضوی خاطر نشان کرد: بر اساس این تقسیم بندی داوطلبان نامزدی در انتخابات شوراها در شهرهای کمتر از 20 هزار نفر باید دارای مدرک تحصیلی فوق دیپلم یا معادل آن و در شهرهای بالای 20 هزار نفر جمعیت لیسانس یا معادل باشند.
محولاتی عنوان کرد: علاوه بر این 2 هزار و 267 روستای استان هم دارای شوراهای اسلامی متشکل از سه عضو خواهد شد و شوراهای اسلامی 256 روستای دیگر هم پنج عضو خواهند داشت.
وی گفت: در این میان برای داوطلبان انتخابات شوراها برای روستاهای با جمعیت کمتر از 200 نفر مدرک و سواد خواندن و نوشتن کفایت می کند اما روستاهای دارای جمعیت بیش از 200 نفر باید حداقل مدرک تحصیلی دیپلم داشته باشند.
دبیر ستاد انتخابات خراسان رضوی با بیان اینکه در مرحله پیش ثبت نام انتخابات شورا 350 نفر از طریق دفاتر پیشخوان دولت اقدام به تحویل مدارک خود کردند، گفت : این افراد باید در مهلت قانونی ثبت نام به فرمانداری ها و بخشداری مراجعه و کار ثبت نام خود را نهایی و تکمیل کنند.
انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا همزمان با انتخابات ریاست جمهوری در 29 اردیبهشت ماه 96 برگزار می شود.
هم اکنون خراسان رضوی دارای 73 شورای اسلامی شهری و 2 هزار و 554 شورای روستایی است که در مجموع 2هزار و627 شورای اسلامی شهری و روستایی در این استان با هشت هزار و 392 عضو فعال است.
از کل تعداد اعضای شوراهای اسلامی شهری و روستایی استان هشت هزار و 226 نفر مرد و 166 نفر زن هستند.
 


منبع : اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی
تعداد بازدیدها : ۱۳۴۶


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید