.     .     .
۱۳۹۵/۱۲/۲۹

سخنگوی ستاد خدمات سفر خراسان رضوی خبر داد؛

ورود بیش از دو میلیون و ۴۰۰ هزار نفر زائر و مسافر به استان طی چهار روز گذشته

سخنگوی ستاد خدمات سفر خراسان رضوی، از ورود دو میلیون و ۴۹۰ هزار و ۳۴ نفر زائر به استان در چهار روز گذشته خبر داد که در مقایسه با سال گذشته هفت درصد رشد دارد.

سخنگوی ستاد خدمات سفر خراسان رضوی، از ورود دو  میلیون و 490 هزار و 34 نفر زائر به استان در چهار روز گذشته خبر داد که در مقایسه با سال گذشته هفت درصد رشد دارد.
به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی، مهدی فروزان با اعلام این خبر اظهار داشت: آمار ورودی مسافران از  25 تا 28 اسفند ماه به استان از طریق حمل و نقل جاده ای، 212 هزار و 181 نفر بوده است که سهم 8.5 درصدی از کل مسافران را به خود اختصاص داده و در مقایسه با سال گذشته 13 درصد کاهش دارد.
وی آمار ورودی زائران و مسافران از طریق فرودگاه بین المللی شهید هاشمی نژاد در چهار روز گذشته را 58هزار 971 نفر اعلام کرد که در مقایسه با سال گذشته 10 درصد افزایش دارد و 2.5 درصد از کل مسافران ورودی در این چهار روز را به خود اختصاص داده است.
مدیرکل هماهنگی امور رفاهی زائران و سخنگوی ستاد خدمات سفر خراسان رضوی، سهم مسافران ریلی ورودی از 25 تا 28 اسفند ماه سال جاری را از مجموع مسافران، سه درصد اعلام کرد و افزود: 78 هزار و 140 نفر در چهار روز گذشته از طریق راه آهن وارد استان شدند که در مقایسه با سال گذشته30 درصد کاهش دارد.
فروزان ادامه داد: دو میلیون و 141 هزار و 56 نفر نیز از طریق وسائط نقلیه ی شخصی به استان وارد شدند که 86 درصد از سهم مسافران ورودی را به خود اختصاص داده اند و در مقایسه با سال گذشته 13 درصد رشد دارد.
سخنگوی ستاد خدمات سفر خراسان رضوی، همچنین از ورود یک میلیون 571 هزار و 346 نفر زائر به مشهد مقدس در چهار روز گذشته خبر داد که در مقایسه با سال گذشته 10 درصد رشد دارد.
مهدی فروزان با اعلام این خبر اظهار داشت: آمار ورودی مسافران از 25 تا 28  اسفند ماه به مشهد از طریق حمل و نقل جاده ای، 145 هزار و 782 نفر بوده است که سهم 9 درصدی از کل مسافران را به خود اختصاص داده و در مقایسه با سال گذشته هفت درصد کاهش دارد.
وی آمار ورودی زائران و مسافران از طریق فرودگاه بین المللی شهید هاشمی نژاد در سه روز گذشته را 59 هزار 212 نفر اعلام کرد که در مقایسه با سال گذشته 11 درصد افزایش دارد و چهار درصد از کل مسافران ورودی در این چهار روز را به خود اختصاص داده است.
مدیرکل هماهنگی امور رفاهی زائران و سخنگوی ستاد خدمات سفر خراسان رضوی، سهم مسافران ریلی ورودی از 25 تا 28 اسفند ماه سال جاری را از مجموع مسافران، پنج درصد اعلام کرد و افزود: 78 هزار و 140 نفر در روز گذشته از طریق راه آهن وارد مشهد شدند که در مقایسه با سال گذشته30 درصد کاهش دارد.
فروزان ادامه داد: یک میلیون و 288 هزار و 212 نفر نیز از طریق وسائط نقلیه ی شخصی به مشهد مقدس وارد شدند که 82 درصد از سهم مسافران ورودی را به خود اختصاص داده اند و در مقایسه با سال گذشته 16 درصد رشد دارد.
 
 
 


منبع : اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی
تعداد بازدیدها : ۱۰۰۸


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید