.     .     .
۱۳۹۵/۱۲/۲۹

همزمان با میلاد پربرکت حضرت صدیقه کبری فاطمه اطهر (س)؛

رواق حضرت زهرا (سلام‌الله‌ علیها) ویژه بانوان افتتاح ‌شد

استاندار خراسان رضوی در مراسم افتتاح رواق حضرت زهرا (سلام‌الله‌علیها)، مهمانسرای حضرت رضا (علیه السلام ) و اعطای احکام نخستین خدام رسمی بانو، که با حضور مرجع عالی قدر حضرت آیت الله العظمی نوری همدانی برگزار شد؛ شرکت کرد.

استاندار خراسان رضوی در مراسم افتتاح رواق حضرت زهرا (سلام‌الله‌علیها)، مهمانسرای حضرت رضا (علیه السلام ) و اعطای احکام نخستین خدام رسمی بانو، که با حضور مرجع عالی قدر حضرت آیت الله العظمی نوری همدانی برگزار شد؛  شرکت کرد.
به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی، به منظور تامین فضاهای مسقف زیرسطحی برای رفاه زائران گرامی، پروژه رواق حضرت فاطمه زهرا(س) با زیربنای هفت هزار و ۲۰۰ مترمربع در سال ۱۳۸۷ آغاز شد و با تاکید تولیت آستان قدس رضوی بر تسریع انجام این پروژه و تلاش مهندسان سازمان عمران و توسعه حریم حضرت رضا(ع)، در روز میلاد حضرت زهرا(س) افتتاح ‌شد.
امکانات رفاهی و خدماتی بسیاری در این رواق برای زائران گرامی درنظر گرفته شده است که از آن جمله می‌توان به تعبیه وضوخانه، آسانسور، پله برقی و ایجاد راه ارتباطی با رواق شیخ حرعاملی اشاره کرد.
با نظر تولیت آستان قدس رضوی، این رواق مخصوص خواهران خواهد بود و همه خدمات اعم از کفشداری، نظافت و دیگر خدمات توسط نیروهای افتخاری خواهر به زائران ارائه می‌شود.
در سالروز میلاد فرخنده حضرت فاطمه زهرا (س) و به این مناسبت، اعطای احکام رسمی بانوان خادم حرم مطهر برای اولین بار در آستان قدس رضوی و با عنایت و دستور تولیت معظم آستان قدس رضوی انجام شد.
همچنین مهمانسرای جدید حضرت رضا (ع) هم در پنج طبقه، با بهره‌گیری از تازه‌ترین فناوری روز و با ظرفیت پذیرایی در هر وعده 10 هزار نفر، افتتاح شد این در حالی است که ظرفیت مهمانسرای قدیمی حدود 1600 نفر بوده است.
مهمانسرای جدید در مجاورت با جداره‌های مجموعه حرم مطهر حضرت رضا(ع) در سال 92 آغاز شد و با همت و تلاش مضاعف امکان بهره برداری از آن در سال 95 فراهم آمد.
سردخانه‌ای مدرن، آشپزخانه‌ای بسیار مجهز و کم نظیر، تاسیساتی پیشرفته همراه با تکنولوژی روز دنیا و فضایی زیبا با معماری اصیل اسلامی - ایرانی از ویژگی‌های میهمانسرای جدید حضرت امام علی بن موسی الرضا(ع) است که جهت پذیرایی از میهمانان امام جود و کرم، در سال 96 مورد استفاده و بهره‌برداری قرار می‌گیرد.
مهمانسرای جدید در زمینی به مساحت 2300 متر مربع و با زیربنای کلی 11840 متر مربع احداث شده است.
 
 
 


منبع : اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی
تعداد بازدیدها : ۱۲۱۲


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید