.     .     .
۱۳۹۵/۱۲/۲۶

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان رضوی :

بازرسان باید به مثابه چشم بینای وزارت کشور در انتخابات عمل کنند

اعضای هیات بازرسی انتخابات استان با معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان رضوی دیدار کردند.

اعضای هیات بازرسی انتخابات استان با معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان رضوی دیدار کردند.
به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی، سید جواد حسینی در این دیدار اظهار داشت: سلامت برگزاری انتخاباتی پرشور و با نشاط، خط قرمز دولت یازدهم است و بازرسان باید به مثابه چشم بینای وزارت کشور در انتخابات عمل کنند.
رئیس ستاد انتخابات خراسان رضوی افزود: باید با هرگونه تبلیغات غیر قانونی که ممکن است روند برگزاری انتخابات را تحت تاثیر قرار دهد برخورد شود.
وی با اشاره به اینکه بازرسان انتخابات باید کوچکترین تخلفات را مد نظر قرار دهند، خاطر نشان کرد: عوامل بازرسی تکلیف سنگینی برعهده دارند و باید از ابتدا تا انتهای فرآیند انتخابات بر عملکرد و روند امور با دقت و درایت نظارت کنند.
 حسینی تصریح کرد: اصولا برگزاری انتخابات سالم باید بیشترین دغدغه مجریان انتخابات باشد در تمامی مراحل انتخابات اصل سلامت بر همه اصول و فرایندهای انتخابات باید سایه افکند.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان رضوی افزود: باید بازرسان به صورت گسترده در شعب مختلف حضور داشته باشند تا روند برگزاری انتخابات از سلامت کافی برخوردار باشد.
حسینی به برخی از تفاوت های انتخابات شوراها و انتخابات ریاست جمهوری اشاره کرد و گفت: انتخابات شوراها تک مرحله ای و انتخابات ریاست جمهوری می تواند دو مرحله ای باشد،در ریاست جمهوری کل کشور یک حوزه محسوب می شود اما در شوراها حوزه های مختلفی در نظر گرفته می شود.
رئیس ستاد انتخابات خراسان رضوی افزود: این دو انتخابات هیات اجرایی متفاوتی دارند و زمان تبلیغات هر کدام و حتی زمان ثبت نانم کاندیداها نیز متفاوت است.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان رضوی تصریح کرد: قانون انتخابات شوراها تعداد اعضای شورای هر روستا و شهر را بر اساس جمعیت مشخص کرده است.
 وی با اشاره به اینکه در دوره گذشته انتخابات شوراها 18 هزار و 469 نفر کاندیدا شدند، اظهار کرد: در این انتخابات 2هزار و 627 شورا در قالب 8 هزار و392 اعضای شورا توسط مردم انتخاب می شوند.
حسینی خاطر نشان کرد: پیشنهاد برگزاری انتخابات الکترونیکی سه شهر استان به وزارت کشور داده شده است که منتظر تصمیم نهایی وزارت کشور هستیم.
 


منبع : اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی
تعداد بازدیدها : ۵۰۴۴


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید