.     .     .
۱۳۹۵/۱۲/۲۴

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان رضوی:

مردم فیروزه بالاترین میزان مشارکت در انتخابات گذشته را داشته اند

با حضور معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان رضوی، جلسه شورای اداری شهرستان فیروزه برگزار شد.

با حضور معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان رضوی، جلسه شورای اداری شهرستان فیروزه برگزار شد.
به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی، سید جواد حسینی در این جلسه گفت: دفاع مقدس یک گنجینه بزرگ برای انقلاب اسلامی به حساب می آید و بر همین اساس طرح های مختلفی در  دستگاه های اجرایی استان پیگیری و اجرایی شد.
وی با اشاره به اینکه باید فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه ترویج داده شود، خاطر نشان کرد: هر جامعه ای برای رشد و توسعه نیازمند یک هویت ارزشمند است که کشور ما را در این خصوص دارای ظرفیت های بسیار ارزشمندی است.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان رضوی گفت: این کشور دارای رویدادهای ارزشمندی همچون انقلاب اسلامی و دفاع مقدس است که باید از ظرفیت ان ها به بهترین شکل ممکن استفاده کرد.
حسینی با اشاره به اینکه مدیریت جهادی یعنی مدیریتی خارج از برنامه های اداری و وظایف که باید سرلوحه فعالیت مدیران قرار بگیرد، خاطر نشان کرد:  در دولت های گذشته همه تلاش کرده اند که به شکل مطلوبی خدمات گسترده ای را به مردم ارائه دهند اما قطعا در این مسیر کاستی های بسیار زیادی نیز وجود داشته است.
وی وجود نقد در جامعه را یک امر ضروری دانست و گفت: در صورت وجود نقد مسئولان می توانند مسیر اشتباه خود را اصلاح کنند و در مسیر توسعه و پیشرفت گام بردارند.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان رضوی با اشاره به اینکه نباید امید در دل مردم از بین برود، اظهار کرد: باید تلاش شود که امید در دل مردم ایجاد شود تا مسئولان بتوانند فعالیت های خود را به بهترین شکل ممکن به مردم عرضه کنند.
حسینی یادآور شد: شهرستان فیروزه هفت دهم درصد جمعیت استان را تشکیل می دهد اما از ظرفیت های بسیار ارزشمندی در حوزه های مختلف برخوردار است.
وی مشارکت مردم را یکی از مهم ترین موارد برای توسعه یک منطقه دانست و گفت: مشاکرت مردم فیروزه در انتخابات و فعالیت های اقتصادی از میانگین کل استان خراسان رضوی بیشتر است.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان رضوی گفت: میزان مشارکت مردم شهرستان فیروزه در فعالیت های اقتصادی 40.4 دهم درصد بوده و میانگین استان 36 درصد می باشد، همچنین  در انتخابات گذشته ریاست جمهوری 98 درصد مردم فیروزه در انتخابات شرکت کردند که میانگین مشارکت مردم استان 75.9 درصد بوده است.
وی تصریح کرد: شهرستان فیروزه 313 شهید را تقدیم انقلاب اسلامی کرده و دارای 266 جانباز و آزاده، 140 مسجد و حسینه، 114 مدارس، 17 میراث فرهنگی، یک کتابخانه است.
حسینی با انتقاد از نرخ 70 درصدی بی سوادی شهرستان فیروزه ادامه داد: در این شهرستان به ازای هر 341 نفر یک مسجد وجود دارد.
وی با اشاره به اینکه سهم این شهرستان از صنعت و معدن و خدمات مختلف پایین است، ادامه داد: سهم اشتغال شهرستان فیروزه از کشاورزی 62.6 دهم درصد اما استان 23 درصد است.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان رضوی گفت: این شهرستان دارای 25 واحد تولیدی، 7 معدن ، یک شهرک صنعتی، 21 هزار و 400 هکتار سطح زیرکشت ، 125 هزار راس دام سبک و سنگین است.
وی با اشاره به اینکه امکانات صنایع دستی بسیاری نیز در این شهرستان وجود دارد، خاطر نشان کرد: باید یک سند توسعه در این شهرستان تهیه و بر اساس آن فعالیت های ارزشمندی انجام شود.
حسینی با اشاره به اینکه در شرایط فعلی آرامش اقتصادی در بازار حاکم شده است، خاطر نشان کرد: با تلاش های دولت رشد منفی اقتصادی به یک رشد مثبت تبدیل شده اما قطعا با شرایط ایده آل تفاوت بسیار زیادی به وجود دارد.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان رضوی با اشاره به اینکه تعامل و مذاکره با دنیا بدون کوتاه آمدن از حقوق مسلم کشور دنبال شده است، اظهار کرد:  کشور ما اهداف خود را از مذاکرات هسته ای بدست آورده هرچند که بدعهدی هایی نیز از طرف آمریکا رخ داده است.
وی اظهار کرد: آمریکا در تلاش بود که ایران به یک کشور منزوی در دنیا تبدیل شود اما با تیزبینی دولت شرایط به صورت کامل تغییر کرد.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان رضوی با اشاره به اینکه هم اکنون 60 بانک در این استان مشغول به فعالیت و مبادلات بانکی هستند، خاطر نشان کرد: بر اساس برجام میزان سرمایه گذاری در این استان نسبت به دوره گذشته 10 برابر افزایش یافته است.
حسینی با اشاره به اینکه دولت به دلیل استفاده از همه افکار و ایده ها توانسته دستاوردهای بسیار ارزشمندی را کسب کند، افزود: ممکن است سنگ اندازی های گسترده ای هم در این مسیر انجام شده باشد اما قطعا ماهیت اصلی برجام به نفع ایران اجرایی شده است.
وی با بیان اینکه آرامش شکل گرفته در بازار زمینه ساز گشایش های متعددی شده و باعث توقف تورم شده است، اظهار کرد: در استان خراسان رضوی مدیران اصلاح طلب، در کنار اصولگرا و اعتدالی مشغول به فعالیت هستند.
وی با اشاره به اینکه برای نخستین بار صادرات کالاهای غیر نفتی بر کالاهای نفتی پیشی گرفته است، تاکید کرد: تا کنون از ابتدای استقرار دولت در استان 120 هزار شغل جدید ایجاد شده و براساس برنامه ریزی های انجام شده 150 هزار شغل جدید نیز ایجاد می شود.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان رضوی یادآور شد: از سال 90 تا 92، 36 میلیارد تومان و از سال 93 تا کنون 130 میلیارد در شهرستان فیروزه هزینه شده است.
حسینی اظهار کرد: در همین دوره ضریب برخورداری از گاز 280 درصد رشد داشته است و توانسته مسیر خدمت رسانی را بیش از گذشته برای مردم هموار کند.
وی با اشاره  شروع فرآیند اجرایی انتخابات، خاطر نشان کرد: تشکیل هیات اجرایی از فردا آغاز می شود و ثبت نام کاندیداها نیز از 30 اسفند آغاز می شود.
 


منبع : اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی
تعداد بازدیدها : ۱۸۱۹


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید